Kétféle fogyás
Tartalom
Farkas Kitti Kétféle fogyókúra van. Egyfelől léteznek olyan módszerek és termékek, amelyek építenek az orvosi tudásra.
Előbbiekkel lehet tartósan fogyni, utóbbiakkal nem. Mégis, az emberek 90 százaléka a fantasztikus eredményt ígérő, helytelen fogyókúrákat választja a tudományosan igazolt fogyasztó programok helyett.
Ezt a blogot azért hoztam létre, mert nagyon szeretném, hogy ez az arány javuljon.
Fogyást segítő meditáció - Érd el könnyedén vágyott alakod!
Orvos vagyok, a munkám során sokszor találkozom olyanokkal, akik az egészségüket veszélyeztetik ilyen-olyan fogyókúrákkal. Van, aki belebetegszik, van, aki tartós egészségkárosodást szenved, és bizony, van olyan is, aki belehal a rosszul megválasztott diétába.
9 tuti tipp, hogy felgyorsítsd a fogyást
Félreértés ne essék, nem ítélek el senkit, főleg azokat nem, akik sok sikertelen kétféle fogyás után igyekeznek belekapaszkodni egy ismerős által adott tuti tippbe, vagy egy hangzatos reklámba. Megértem őket, hiszen nőként én is mindig szép alakot akartam.
Segíteni szeretnék, mert ez a cél úgy is elérhető, hogy közben nem megy rá az egészségünk. A fogyókúrába nem kell belehalni, sem valóságosan, sem átvitt értelemben.
Nincs hozzászólás a z A fogyás útjában álló 4 legnagyobb akadály bejegyzéshez Az egészséges táplálkozástól legtöbben a fogyást várják. Pedig az egészséges táplálkozás a fogyáson kívül még számos pozitív eredményt kétféle fogyás. Az étkezéseink terén hozott mindennapi apró döntéseink ugyanis nem csak a testsúlyunkat, hanem egészségünket, fizikai és mentális képességeinket — egész életünket befolyásolják. Akkor, amikor valamit választunk, amikor valami mellett döntünk, egyúttal kizárunk valami mást. Gyakran ez a más éppen az, amire olyan nagyon vágyunk.
Öt lépcsőn keresztül szeretném eljuttatni az olvasóimat a jó diétához vezető útra. Először is egyenként bemutatom majd a blogon a helytelen fogyókúrákat, amelyek sokszor divatosak ugyan, de hosszú távon eredménytelenek, vagy kifejezetten károsak.
- Súlycsökkenés a fistula miatt
- Ebéd és meleg vacsora Tudom persze, hogy ez a lényegi pont, a többi étkezést azért nagyjából megoldja az ember fejből is.
- A kövérség az energia-egyensúly zavarának a következménye.
Részletesen el fogom magyarázni, hogy melyikkel mi a baj. Eközben leírom majd azt is, hogy mi történik a szervezetünkben a fogyókúrák hatására.
A fogyás útjában álló 4 legnagyobb akadály
Megpróbálom közérthetővé tenni, hogy a testünk nem játék. Nagyon oda kell figyelni, hogy milyen szemlélettel kezdünk a diétába. Cáfolni akarom a fogyásról szóló tévhiteket és közhelyeket is.
Lehet, hogy kiválasztják az éppen divatos diéták egyikét. Aztán fogynak vele 5, legfeljebb 10 kilót, és mivel ekkora túlsúlynál ez a fogyásmennyiség még nem túl látványos, a fogyni vágyó pár hét kínlódás után elveszti a kedvét, és úgy dönt, abbahagyja. Tökéletesen igaz az orvosok, táplálkozási szakértők véleménye, mely szerint stabilan fogyni csak lassan lehet. Az optimális fogyást heti 0,5 -1 kilóban állapítják meg.
Például azt, hogy diéta egyet jelent a koplalással, de azt is, hogy létezhet csökkentett energiabevitel nélküli fogyókúra. Látnunk kell, hogy ha éhezünk, akkor valamit rosszul csinálunk, ugyanakkor legyen világos, hogy a tévé előtti chipsevés közben egy dekát sem fogunk fogyni semmiféle csodapirula hatására.
Ezek után el fogunk jutni oda, hogy megértsük azt a természetes folyamatot, amit szervezetünk a testtömegünk szabályozására használ. Az általános nézet az, hogy a fogyáshoz valamilyen drasztikus beavatkozásra van szükség a szervezetünk normál működésébe.
Ehhez képest én azt állítom, hogy épp fordított kétféle fogyás helyzet: az elhízáshoz vezető folyamat jelenti a normálistól való eltérést. Ahhoz tehát, hogy tudjuk orvosolni alakunkat, arra van szükség, hogy a kétféle fogyás természetes testsúlyszabályozását visszaállítsuk a normálisra.
Így diétázzon 100 kiló felett – Étrend+tanácsok
Ha mindezen túl vagyunk, akkor az ötödik lépcsőfokra érve elindulhatunk azon az úton, amely a jó diétához vezet. Meg fogom mutatni, hogy van ilyen.
Tarts velem!